9 докази дека принцот Хари го живее животот по свои правила

Со самото тоа што стапи во брак со актерката Меган Маркл принцот Хари покажа дека сам ги носи одлуките во својот живот и прави како сака, а не како треба.
Пишува: Црнобело  


Принцот Хари до неодамна беше еден од најпосакуваните ергени на светот. Синот на Чарлс и Дијана го привлече светското внимание со својот лик и дело, а особено со свадбата со Меган Маркл.Тој е член на кралското семејство и ги почитува правилата на функционирање на монархијата, но сепак има низа докази дека Хари останува свој во својата кожа и живее на начинот што му се допаѓа.

Докази дека принцот Хари го живее животот по свои правила:

Бил рагби играч.

Бил обвинет за мамење на испити.

Сака да остане приземјен и сам си ги прави сите набавки. Сака да има нормален живот и вели и да бил крал сам ќе одел на шопинг.

Во школските деновите имал проблеми како повеќето тинејџери, од задевање од соучениците, па до консумирање многу алкохол.Има многу пријатели мултимилионери и одлично се забавува со нив.

Наследи многу пари од мајка му. Дијана им остави околу 21 милиони фунти на своите синови.

Го плаќа владата, па не е зависен само од парите од татко му Чарлс и кралицата Елизабета.

Ги обожаваше дивите викенди во Лас Вегас.

Сака да ја трансформира монархијата. Тој смета дека кралицата одлично ја врши својата работа, но наследниците не треба само да влезат во нејзините чевли, туку да ја модернизираат монархијата.No comments

Powered by Blogger.