Убавините на приватниот остров на кој летуваат Кејт и Вилијам со трите деца (фото)

По неколку бурни месеци кои вклучуваа ново бебе, кралска венчавка, крштевка и уште десетици настани, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон деновиве одмораат на егзотичен остров.

Пишува: Црнобело  

Заедно со трите дечиња, принцот Џорџ, Луис и принцезата Шарлот, петчленото семејство пристигнало со приватен авион на карипскиот остров Мистик.

Ова е прво патување на принцот Луис, па со оглед на тоа на помош пристигнале и родителите на Кејт.
Мистик е приватен остров оддалечен на стотина километри од Барбадос. Има околу 100 вили во кои гостите може да престојуваат, а до островот нема директни летови, па приватноста е загарантирана.

Како изгледаат плажите на кои кралското семејство моментално одмара:No comments

Powered by Blogger.