Љубовта не познава граници: Славни парови со голема разлика во годините

Кога станува збор за љубов, многу парови не обрнуваат внимание на годините и на разликата помеѓу нив и партнерот.
Пишува: Црнобело


Па така и на славните личности годините не им се пречка, независно дали се со постар или помлад партнер.

И, не зборуваме за неколку години разлика, туку за повеќе од 10, како што е 12-годишната разлика помеѓу Бијонсе и Џеј Зи, 17-годишната помеѓу Џорџ и Амал Клуни, или 22-годишната помеѓу Леонардо ди Каприо и неговата нова девојка.
Погледнете кои славни парови се со голема возрасна разлика:

Адам Левин и Бехати Принслу – 10 годиниНик Џонас и Пријанка Чопра – 10 годиниБлејк Лајви и Рајан Рејнолдс – 11 годиниМајкл Фасбендер и Алисија Викандер – 11 годиниЏеј Зи и Бијонсе -12 годиниХју Џекмен и Дебора Ли-Фурнес – 13 годиниМетју Меконахи и Камила Алвес – 13 годиниМеган Фокс и Брајан Остин Грин – 13 годиниАмал и Џорџ Клуни – 17 годиниХајди Клум и Том Каулиц – 17 годиниЏејсон Стејтам и Рози Хантингтон Вајтли – 20 годиниЛеонардо Ди Каприо и Камила Морон – 22 годиниАлек и Хилариа Болдвин – 26 години

No comments

Powered by Blogger.