Ја сака во секое издание: Зошто Пирс Броснан веќе 25 години е неверојатен сопруг?

Пирс Броснан вели дека не може да си го замисли животот без страста и силата на неговата сопруга. Романтично, зарем не?

Пишува: Црнобело

На филмското платно тој е срцекршач, но во реалноста е посветен партнер и веќе 25 години е во брак со некогашната новинарка Кели Шај Смит.

Парот има два сина и дефинитивно е еден од највљубените парови во Холивуд.
Актерот никогаш не се плаши да ја искаже љубовта кон Кели.Се запознале во 1994 година во Кабо Сан Лукас.


Се венчале во 2001 година во Ирска.


Заедно ги имаат синовите Дилан (21) и Парис (17).
И четворицата се прекрасно семејство.


Пирс вели дека ја обожава страста на својата сопруга.


И дека без нејзината сила не би можел да живее.
И по 25 години заедно тие сè уште се забавуваат одлично.
No comments

Powered by Blogger.