13 „најфотогенични“ плажи во светот

Долги песочни плажи, тиркизно синило и хармонија достојна за смирување на сечиј разбранет ум. Овие плажи се најфотогеничните во светот и несомнено изгледаат прекрасно на фотките кои би ги направиле за на Инстаграм.
Пишува: Црнобело

Но, она што е поважно од фотките е да успеете да посетите барем неколку и да ги меморирате во умот, каде што ќе станат дел од најубавите спомени.

Како изгледа рајот? Веројатно, од прилика, вака:

Elafonissi, Крит, Грција


Ujung Genteng, Западна Јава, Индонезија


Blue Lagoon, Олудениз, Турција


The Baths, Британски Девствени острови


Praia da Rocha, Портимао, Португалија


Hidden Beach, Пуерто Ваљарта, Мексико


Navagio, Закинтос, Грција


Sunrise Beach, Ко Липе, Тајланд


Punalu’u Beach, Голем Остров, Хаваи


McWay Falls, Биг Сур, Калифорнија


Cala Deia, Мајорка, Шпанија


Camilo Beach, Лагос, Португалија


Dreamland Beach, Бали, Индонезија

No comments

Powered by Blogger.