10 пати кога Кејт Мидлтон беше облечена евтино, а изгледаше совршено

Без разлика дали е во панталони или фустан од неколку десетици долари или неколку илјадници долари, таа изгледа прекрасно во секое издание.
Пишува: Црнобело


Кејт Мидлтон е модна икона со причина. Нејзината гардероба се состои од скапи, раскошни тоалети, но и од лежерни, достапни парчиња од брендовите како Zara, Gap, ASOS и Topshop и прави одлични комбинации.

Таа знае што да избере и како да го износи. Изгледа прекрасно во секое издание.

Изданија на Кејт Мидлтон кога беше облечена евтино, а изгледаше совршено (се разбира, говориме евтино од аспект на нејзиниот кралски статус):

Дел од прекрасните стајлинзи на Кејт Мидлтон:

Фустан од Zara – 70 долари


Панталони од Zara – 50 долари


Блуза од Zara – 59 долари


Фустан од Zara – 90 долари


Панталони од Gap – 30 долари


Фустан од брендот за трудници Seraphine – 59 долари


Фустан од брендот за трудници Seraphine – 89 долари


Фустан од Topshop – 65 долари


Фустан од Topshop – 50 долари


Кошула од French Connection – 75 долари (за позирање за нејзиниот портрет)

No comments

Powered by Blogger.