(Видео) Приведената скопјанка тврди дека ја однеле во полициска станица без никаква основа

Пишува: makfax
Девојката која завчера објави видео на кое пуши марихуана на улица во Скопје, вчеравечер беше приведена во Градскиот парк, на фестивалот „Конопфест“. По излегувањето од полициска станица, таа се огласи на Фејсбук.
„Ме уапсија без некаква основа. Налогот за претрес го донесоа отпосле“, тврди Моника. Таа вели дека при претресот, кај неа не било пронајдено ништо. Таа вели дека не е дилер, туку активист кој се бори за легализација на марихуаната. Моника вели дека полицајците ја уапсиле затоа што, како што ѝ рекле, била лош пример за малдите.

No comments

Powered by Blogger.