Со каков љубовен предизвик ќе се соочи секој хороскопски знак во 2018-та?

Новата година ќе донесе многу предизвици на секое поле за секој хороскопски знак.


Пишува: Црнобело

Но, со какви љубовни предизвици ќе се соочи секој хороскопски знак и како ќе се справи со нив?

Некој конечно ќе ужива во независноста, други ќе се двоумат за втора шанса, а трети ќе бидат опседнати со некого.

Дознајте каков љубовен предизвик ве очекува во 2018-та:

Овен

Годината ќе ја започнете со мисла дека не сте заинтересирани за љубовта и ќе ја нарекувате година во која конечно ќе уживате во независноста и слободата. Ова теоретски е одлично, но ако запознаете некој кој ќе ви одговара, не треба да го оттргнете од вас само затоа што 2018-та сте си ја замислиле за да бидете сингл. Не се откажувајте од врските целосно.
Бик

Ако не бидете внимателни ќе почнете да се уназадувате во 2018-та. Ќе дадете втора шанса на некого што не ја заслужува, само затоа што сте изморени од нови запознавања и љубовни состаноци, па мислите дека е подобро да влезете во врска со погрешна личност наместо да трошите време барајќи ја вистинската. Но, тоа е опасен пат – бившите се бивши со причина.
Близнаци

Во 2018-та ќе бидете во дилема и ќе треба да бирате помеѓу две личности. Ќе ви се допаѓаат двете поради различни причини, па нема да знаете со која да се врзете. Но, ако го оддолжувате процесот и никому не покажете дека ви е приоритет, може да ги изгубите двете личности. Ќе останете сами, затоа што сте си поигрувале со нив.
Рак

2018-та ќе ви донесе моменти на несигурност, во кои ќе се чувствувате како никој да не може да ви возврати на љубовта. Но, не смеете да дозволите сомнежот и стравот да ве увери дека сте недопадливи и несакани. Ќе најдете некој еден ден – или можеби веќе сте го нашле, но уште не сте свесни. Не очекувајте срцето да ви биде скршено.
Лав

Во 2018-та, ќе ги поставите целите на погрешна личност и наместо да ги чувате опциите отворени и за други, вие ќе се опседнете само со таа личност. Додека се обидувате да ја освоите, ќе изгубите шанси со други личности кои веројатно ќе бидат подобри за вас и ќе ви го дадат тоа што го заслужувате.
Девица

Претераното размислување ќе биде застапено и во 2018-та, исто како и во претходната година. Наместо да уживате во флертувањата со додворувачите, вие ќе им ги препраќате разговорите на пријателите. Наместо да оставите работите сами да се одвиваат, вие ќе го анализирате секој збор кој излегол од нивната уста. Ако не сте внимателни, ќе „излудите“ од психоанализи на личноста која ви се допаѓа и со тоа ќе ја избркате од вас.

Вага

Вашиот љубовен живот во 2018-та ќе се соочи со стравови кои нема да ви дозволат да се покажете во најдобро светло. Ќе ги откажувате љубовните состаноци бидејќи сте нервозни и мислите дека нема да поминат добро секако. Нема никому да дадете реална шанса и ќе бегате од реалноста. Ќе се саботирате себеси бидејќи не сте сигурни дали сте подготвени за врска во овој период од животот.

Скорпија

Вашиот љубовен живот во 2018-та ќе се соочи со предизвици, заради вашите избори и одлуки. Наместо да ја барате љубовта, ќе бидете презафатени со работа и заработување пари и унапредувања. Нема да си одвоите време за љубовни состаноци и запознавање нови луѓе и нема да имате врска доколку не се потрудите. Вложете барем малку труд.
Стрелец

Во 2018-та, ќе ги изгубите луѓето што ви значат, така што ќе се однесувате како да не ви е грижа за нив. Се соочувате со сопствените стравови, што е причина за тоа што се однесувате поладно, но тоа не е најпаметен чекор. Ако се однесувате незаинтересирано, тогаш личноста, логично е да помисли дека не ви значи. Ќе ја оттурнете од вас случајно и несвесно, а тоа е последното нешто што го сакате.

Јарец

Вашите проблеми со довербата ќе ви создадат потешкотии во наоѓањето на вистинска љубов во 2018-та. Дури и ако некој ви покаже дека е искрен и доверлив, вие сепак ќе се сомневате длабоко во себе. Ќе дозволите овој проблем да се вмеша во вашата среќа во љубовта и ќе испуштите одлични луѓе, бидејќи верувате во најлошото.
Водолија

Во 2018-та вашиот љубовен живот ќе пати заради вашиот песимизам. Ако мислите дека лоши работи ќе ви се случат, тогаш и ќе ги предизвикате истите. Престанете да мислите дека секој ќе ве повреди и дека ќе останете сами засекогаш. Престанете да мислите дека љубовта и болката одат во пакет.
Риби

Можеби нема да го признаете на глас, но ќе сакате некој да ви пишува за добро утро и добра ноќ. Затоа, во 2018-та, можеби ќе завршите во врска која не е добра за вас, бидејќи ќе ве возбудува идејата да бидете со некого, но тоа не мора да значи дека ќе биде вистинската личност. Ќе скокнете во нечија прегратка уште пред да дознаете дали ви одговара, а тоа е рецепт за пропаст.

No comments

Powered by Blogger.