Плејбој зајачицата ги охрабри жените - асиметричните гради се сосема нормална појава!


Пишува: Точка

Американската зајачица и Инстаграм сензација, Линдзи Пелас обожува да ги покажува своите атрибути на социјалните мрежи. Нејзините огромни гради имаат седум милиони фанови, но после оваа фотографија сите останале збунети.

Таа важи за девојката со најбујното природно деколте на Инстаграм, а со последната објава на атрактивната Пелас, каде позира без градник ги остави нејзините следбеници без текст.Всушност, таа ги покри градите со долгата руса коса, но и покрај тоа фановите успеале да забележат дека нејзините гради имаат различна големина и веднаш започнале со остри критики.

Додека некои тврдат дека нејзините гради се природни и дека асиметричноста е сосема нормална работа кај секоја жена, некои тврдат дека се работи за бизарна грешка на пластичниот хирург или грешка при фотографирањето.

Покрај расправиите за големината на градите, многу жени ѝ се заблагодариле што ја прикажала асиметричноста на градите, бидејќи многу жени го имаат истиот "проблем", па со овој потег Пелас им помогнала да се чувствуваат многу подобро.

No comments

Powered by Blogger.