Дејвид Бекам e супер кул татко на тениски меч во Лондон (фото)

15-годишниот Ромео, второто најстаро дете на Бекам, дефинитивно има од кого да учи модни лекции.

Пишува: Црнобело

Изгледа дека Дејвид Бекам му е идол на својот син Ромео, кога е стилот во прашање. Тој обожава кул аутфити, слично како и фудбалската ѕвезда.

Дејвид (42) со Ромео беа фотографирани на тениски меч во „O2 Arena“ во Лондон во неделата.

Тие го гледаа финалето на светскиот турнир „Nitto ATP“, кое се одигра помеѓу Григор Димитров од Бугарија и Дејвид Гофин од Белгијa, во кое победата ја понесе Григор.

И Дејвид и Ромео беа во супер шик кежуал аутфити со шапки на главите. Тие неверојатно наликуваат еден на друг.

Очигледно неделата за нив е ден наменет за машка дружба:

David Beckham and his son Romeo are spotted at the ATP World Tour Finals

Romeo looks slightly more interested than his father

The Beckham's were part of a packed O2 crowd to watch the final

Identical: The pair not only bore resemblance with their facial features but also cut a similar figure as they drunk water simultaneously

Deep in thought: Donning a wool felt trilby hat, the second eldest child of David paired his headgear with a simple baby pink tee, which was contrasted with a trendy red strapped watch

Excuse me! A fan leaned between David and Romeo as he got a picture with the legend, forcing the 15-year-old out of the image

Fan love! The sports star is seen smiling with an eager fan, who requested a picture

Pre-occupied: A waitress served drinks as the pair watched the tennis finals
No comments

Powered by Blogger.