Криси Тајген и Џон Леџенд го очекуваат второто дете

Криси и Џон се пресреќни за приновата и преку видео открија дел од позитивната атмосфера во нивниот дом.


Пишува: Црнобело

Криси Тајген и Џон Леџенд го очекуваат своето второ заедничко дете. Моделот објави на Инстаграм преку видео снимено со помош на Џон и нивната едногодишна ќерка Луна.

„Луна, каде е“, Тајген ја запраша Луна додека посочуваше на стомакот.


„Бебе“, одговори малечката, а семејството се радуваше во позадина.

Тајген се пошегува во описот на видеото и напиша: „На Џон е!“
A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on
31-годишната бринета, исто така, објави фотографија на која се гледа трудничкото стомаче.

„Многу сум возбудена што нема потреба да го кријам ова повеќе. На сите што им кажав на почетокот беа во стилот – ех, знаевме, благодарам.“
krisi-tajgen-i-dzon-ledzend-go-ochekuvaat-vtoroto-dete-07.jpg

Таа неодамна откри дека со пејачот, со кого е во брак од 2013 година, се обидуваат да добијат второ дете преку вештачко оплодување, откако моделот со години се бореше со неплодност. Низ истиот процес тие ја добија и Луна.

Во јануари годинава, Тајген откри дека нивното наредно дете ќе биде момче затоа што тоа е ембрионот што останал, па изгледа дека Луна ќе добие братче.


krisi-tajgen-i-dzon-ledzend-go-ochekuvaat-vtoroto-dete-05.jpg

krisi-tajgen-i-dzon-ledzend-go-ochekuvaat-vtoroto-dete-06.jpg

krisi-tajgen-i-dzon-ledzend-go-ochekuvaat-vtoroto-dete-04.jpg
krisi-tajgen-i-dzon-ledzend-go-ochekuvaat-vtoroto-dete-02.jpg

No comments

Powered by Blogger.