ВИДЕО: Тенисерката Марија Шарапова доби предлог за брак сред меч, реакцијата ќе ве насмее

Пишува: Фемина

Марија Шарапова доби предлог за брак од обожавател сред натпревар во Истанбул. Нејзината реакција насмеа илјадници љубители на спортот.

Додека траеше мечот, еден од навивачите извика: „Марија, ќе се омажиш ли за мене?“, на што 30-годишната руска тенисерка шеговито одговори: „Можеби“.

ВИДЕО:

ШараповаШарапова

No comments

Powered by Blogger.