ФОТО вест: Чавков со лисици на рацете на распит во Кривичен

Пишува: НОВАТВ

Пратеникот Павле Богевски, еден од нападнатите за време на крвавиот упад во Собранието на 27 април, објави на својот Фејсбук профил фотографија од Митко Чавков, кој е на распит пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд Скопје 1.

Поранешниот министер за внатрешни работи и директор на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков и повеќе други лица кои утрово се приведен по налог на Јавното обвинителство, се во Кривичниот суд, каде даваат исказ пред судија на претходна постапка.

No comments

Powered by Blogger.