Бела Хадид повторно во главна улога во новата кампања на Џузепе Заноти за пролет - лето 2018 година

Пишува: Точка

Преубавата Бела Хадид веќе втора сезона е заштитно лице на модниот бренд Џузепе Заноти. Американската убавица повторно се појавува како главен лик во кампањата пролет - лето 2018.

Фантастичната кампања беше стилизирана од извонредната Карин Ротфилд, поранешната уредничка на францускиот магазин "Вог", а Бела Хадид изгледа многу повеќе од волшебно.Облечена во секси црно кожно боди ги рекламира заводливите чизми и сандали.

"Оваа кампања навистина ја претставува автентичната енерија на брендот која е модерна, сензуална и моќна. Тука е и Бела која го внесе својот рок ен рол стил на еден заводлив начин. Ефектот е привлечност, современост и неодоливост", рече Џузепе Заноти.
No comments

Powered by Blogger.