Џорџина Родригез вежба во теретаната на Роналдо 10 дена по породувањето

Алана Мартина, ќерката на Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез се роди пред само 10 дена, а младата мајка веќе е во одлична форма.

Пишува: Црнобело

23-годишната Џорџина го покажа нејзиното згодно тело во кратко видео кое го објави на Инстаграм на кое се гледа како таа вежба во теретаната на нејзиното момче во Мадрид.

За видеото, очекувано, таа доби различни реакции – едни ѝ се восхитуваат и ја нарекуваат „жена-чудо“, а други пак, сметаат дека е сѐ уште рано и дека мајката треба уште да одмара.

Шпанскиот модел претходно објави и фотка со членовите на семејството, заедно со близнаците и Алана Мартина и напиша: „Ден за забава со семејството“.
Мајката на Кристијано им се радува на внуците, па пред 1 недела на нејзиниот Инстаграм профил објавила фотка со близнаците, а неколку дена подоцна со малечката Алана Мартина.
Првата фотка со Алана Мартина беше кога Кристијано ја објави веста за нејзиното раѓање, но таа беше целосно скриена, а потоа гордата мајка во домот се сликаше со ќеркичката.

zgodnata-georgina-rodriguez-vezhba-vo-teretanata-na-ronaldo-10-dena-po-poroduvanjeto-02.jpg

No comments

Powered by Blogger.