Величествена тројка: Мишел Фајфер, Џони Деп и Пенелопе Круз го украдоа шоуто на премиерата на "Murder in the Orient Express"


Пишува: Точка
Премиерата на долгоочекуваниот филм на годината во кој глумат извонредни глумци, беше одржана синоќа во Лондон. Ѕвездите на најновиот и најпопуларниот роман Агата Кристи "Murder on the Orient Express" допринеле лондонската премиера да биде една од најгламурозните премиери за кои сме ги погледнале во Ројал Алберт Хал.

Мишел Фајфер, Џони Деп, Дејзи Ридли, Пенелопе Круз, Оливиа Колман, Џуди Денч, Луси Бојтон и секако режисерот и главниот глумец Кенет Бранах беа поздравени од фановите на кои им е позната приказната за тридневното патување во возот Ориент Експрес, од Истанбул до Калеа.

Најголемо внимание привлекле Мишел, Џони и Пенелопе. Тројцата изгледале беспрекорно, гламурозно и софистицирано и покрај тоа што се наоѓаат во седмата деценија од животот.

Премиерата на долгоочекуваниот филм на годината во кој глумат извонредни глумци, беше одржана синоќа во Лондон. Ѕвездите на најновиот и најпопуларниот роман Агата Кристи "Murder on the Orient Express" допринеле лондонската премиера да биде една од најгламурозните премиери за кои сме ги погледнале во Ројал Алберт Хал.

No comments

Powered by Blogger.