Huawei го претстави новиот HUAWEI Mate 10 lite со преднa и заднa двојна камера

Mate 10 lite го воведува првиот HUAWEI FullView дисплеј, што го прави светот неодолив низ екран.

Пишува: Црнобело

Скопје - 19 октомври, 2017 година - Huawei Consumer Business Group денес го претстави HUAWEI Mate 10 lite, нов паметен телефон кој нуди неверојатна комбинација на перформанси и моќност и има: предна и задна двојна камера. HUAWEI Mate 10 lite е дизајниран да остане во чекор со секој корисник, секоја слика и секоја социјална мрежа која е важна за денешните динамични потрошувачи со нов извонреден HUAWEI FullView дисплеј. Како стилскиот HUAWEI P10 и префинетата серија на компјутери HUAWEI MateBook, прекрасно дизајнираниот HUAWEI Mate 10 lite ги оживува напредните нови начини за снимање, споделување и доживување на светот.

Почнувајќи од ноември, HUAWEI Mate 10 lite ќе биде достапен во графитно црно, престижно златно и аурора сино.

За првпат - HUAWEI FullView дисплеј

HUAWEI Mate 10 lite е првиот уред кој прикажува сосема нова HUAWEI FullView технологија и обезбедува висококвалитетен 5,9-инчен екран. Импресивниот сооднос помеѓу екранот и телото од 83 проценти и аголот од 18:9 овозможуваат прекрасно доживување при гледањето на широк екран со остри, јасни и светли слики.Предна и задна камера со двојна леќа

Со лансирањето на HUAWEI P9 камерата со двојна камера ја редефинираше фотографијата кај паметните телефони, поставувајќи нов индустриски стандард. Одликувајќи се со предни и задни камери со двојна леќа, HUAWEI Mate 10 lite обезбедува извонредни фотографски искуства, без оглед на предметот и поставувањето. Предната камера или позната како selfie камера со 13MP / 2MP, ја носи фотографијата на портрети на повисоко ниво со нов Selfie Toning Flash кој обезбедува осветлување како во студиото за повеќе уметнички и живописни слики. Камерата на задната страна е комбинација од 16MP леќа и 2MP леќа. Двете камери со двојна леќа содржат хардверско ниво со опција boke за поостри, почисти и поуметнички фотографии како и подобрени перформанси при слаба осветленост.

Симетричен дизајн

Елегантниот дизајн на HUAWEI Mate 10 lite започнува со прекрасниот FullView екран, и се слева беспрекорно со меките, заоблени рабови на еднообразно создадено парче од висококвалитетни индустриски материјали. Секоја компонента - камери, сензор за отпечаток од прст, USB приклучок, сензори и блиц - е прецизно поставена, на предната и на задната страна, за да го долови дизајнот кој е толку убав колку што е интуитивен за употреба.


Унапредени перформанси за корисничко искуство

Напојуван од 8-јадрен Кирин 659 чипсет, 4GB RAM и 64GB ROM, HUAWEI Mate 10 lite е способен за мултитаскинг на неколку апликации оддеднаш додека прикажува стриминг содржина. Корисничкото искуство е длабоко интегрирано со Android-7 и базирано на EMUI за да обезбеди непречено, беспрекорно искуство со користење на машинско учење за оптимизирање на перформансите според однесувањето на корисникот. Длабоката интеграција помеѓу хардверот и софтверот значи дека батеријата HUAWEI Mate 10 лајт 3,340mAh е долготрајна. Дополнително, неговиот паметен сензор за отпечатоци користи машина за учење за да стане поточен и сигурен со секоја употреба.

HUAWEI Mate 10 lite, исто така, го има и сопствениот аудио систем Huawei Histen за да овозможи извонреден звучен квалитет при прикажување на видеа и извонредно искуства при играње видео игри.За Huawei Consumer Business Group

Со 16 центари за истражување и развој во земји како Германија, Шведска, САД, Русија, Индија и Кина, услугите и производите на Huawei имаат пазарно присуство во повеќе од 170 држави, опслужуваат повеќе од една третина од светското население. Huawei е рангиран на трето место по нарачки на мобилни телефони за 2014 година. Како една од трите бизнис групи на Huawei, Huawei Consumer BG нуди мобилни телефони, мобилни уреди со голема брзина, домашни уреди и cloud услуги. Глобалната мрежа на Huawei се темели на 20 години искуство во телеком индустријата и е посветена на тоа да ги обезбедува корисниците ширум светот со последни технолошки достигнувања.
No comments

Powered by Blogger.