Од вамп изглед до софистицирана елеганција: Анџелина Џоли сè уште е преслаба

Анџелина Џоли (42) викендов имаше навистина преполн распоред.

Пишува: Точка

Во саботата Џоли присуствуваше на седмиот годишен настан The Contenders. Оскаровката се појави во плетен мини фустан и кожени чизми. Косата ја прибра во ниско опавче и стави авијатичарски очила за сонце.

Како и секогаш, таа одвои време за дружба со своите фанови и неколку автограми и селфи фотки со нив во Лос Анџелес.

Во неделата пак, холивудската убавица блесна на црвениот тепих на манифестацијата Hollywood Film Awards. Актерката и режисер се појави во свилена светло сива тоалета на врзување.

Изгледот го надополни со накит со дијаманти. Таа беше почесен гостин за нејзината работа на филмот „First They Killed My Father“.

Погледнете за каков стајлинг се одлучи Анџелина викендов:

Glamour puss: Angelina Jolie was a standout on the red carpet at the Hollywood Film Awards on Sunday night wearing a silky gray gown and glossy scarlet lips

Glamour puss: Angelina Jolie was a standout on the red carpet at the Hollywood Film Awards on Sunday night wearing a silky gray gown and glossy scarlet lips

Glamour puss: Angelina Jolie was a standout on the red carpet at the Hollywood Film Awards on Sunday night wearing a silky gray gown and glossy scarlet lipsLeading the glamour for the evening, Angelina, 42, looked sensational in the jaw-droppingly glamorous gown which cinched in her waist and fell down to the floor in drapes

Elegant: The actress and director, 42, was radiant in the silky gray wraparound gown tied at the waist with a long sash

Jolie's stunning blue eyes were lined with black kohl and her lashes were coated with black mascara - complemented with smoky shadow

The star was one of the night's honorees for her work making her Cambodian labor of love First They Killed My Father

Angelina Jolie took to the stage to present

No comments

Powered by Blogger.