Бил Гејтс јаде бургери, а Барак Обама лосос: Што ручаат познатите?

Сигурно и вие како и сите останати, некогаш сте помислиле дека славните и богатите личности јадат само скапи специјалитети.

Пишува: Точка

Но, всушност, и тие се само „обични луѓе“ како сите нас и сакаат да уживаат во секаков вид на храна.

Некои од нив се љубители на брза храна, некои пак сакаат риба, трети практикуваат да јадат што е можно повеќе зеленчуци.

Дознајте кои се различните вкусови на познатите личности и што тие сакаат да јадат:
Бил Гејтс

Најбогатиот човек е голем фан на брза храна и оброците често му се состојат од чизбургер и лименка Coca Cola, а за бизнис состаноци бира ресторани со јапонска храна.Мадона

Нејзината неверојатна фигура се должи на веганската исхрана, а здравата исхрана пејачката ја практикува дури и за десерт – наместо благо, таа јаде свеж морков или чај од ѓумбир.


Стивен Кинг

Ручекот на писателот најчесто се состои од стек и пржени компирчиња. После ручекот, тој седнува да работи со шолја кафе и парче домашна чизкејк.


Џулија Робертс

Прекрасната актерка се грижи за своето тело и здравје, но таа исто така ужива во храната. Оброкот често и се содржи од салата со пилешко месо, а за вечера си дозволува едно колаче и чаша вино.


Барак Обама

Ручекот на поранешниот претседател на САД е секогаш здрав, хранлив и вкусен, иако знае да се случи и тој да нарача чизбургер со помфрит понекогаш.


Жизел Бундшен

Најплатениот модел на светот се храни исклучиво со здрави оброци. Во нејзиниот дом, не може да се најдат производи кои содржат брашно или шеќер, а одгледува зеленчук и овошје во градината.

bil-gates-jade-burgeri-a-barack-obama-losos-shto-ruchaat-poznatite-07.jpg
Арнолд Шварценегер

Оваа легенда очигледно засекогаш ќе се грижи за своето тело и изглед. Тој во неговата исхрана секогаш вклучува протеини, масти и јаглехидрати.

bil-gates-jade-burgeri-a-barack-obama-losos-shto-ruchaat-poznatite-08.jpg
Опра Винфри

Легендарната телевизиска ѕвезда на Америка, почитува здрава исхрана и избегнува непотребни грицки и ужинки, а нејзиниот ручек е секогаш ист – супа и салата.

bil-gates-jade-burgeri-a-barack-obama-losos-shto-ruchaat-poznatite-09.jpg
Дејвид Бекам

Иако тој веќе не се занимава професионално со спорт, сепак поранешниот фудбалер се грижи за неговата здрава исхрана. Тој постојано внесува голема количина на протеин, без многу маснотии и комплексни јаглехидрати за еенргија.

bil-gates-jade-burgeri-a-barack-obama-losos-shto-ruchaat-poznatite-10.jpg
Мајкл Фелпс

Светскиот шампион во пливање не сака да си скрати од ништо. Необичната исхрана на пливачот вклучува многу калорична храна и дневно тој внесува околу 12.000 калории.

bil-gates-jade-burgeri-a-barack-obama-losos-shto-ruchaat-poznatite-11.jpg

No comments

Powered by Blogger.