Еминем го напаѓа Трамп во новата песна, неговите колеги со дуксери со натпис „семоќниот“

Еминем го напаѓа Трамп во новата песна, неговите колеги со дуксери со натпис „семоќниот“
Пишува: Стандард

Американскиот рапер Еминем сними спот во кој упатува силни навреди кон американскиот претседател, Доналд Трамп.

Интересен детал во видеото е што раперите од Бафало, Вестсајд Ган и неговиот брат Конвеј кои се појавуваат со него се облечени во дуксери на кои на македонски јазик пишува „семоќниоот“.Ваквата инспирација веројатно ја добиле од лажните вести, кои проструија низ светот, а беа креирани од група деца од Велес, со што му помогнаа во кампањата на Трамп.

No comments

Powered by Blogger.