Како изгледаат оброците во болниците низ светот?

На никој не му е сеедно кога треба да биде подолго време во болница, без разлика која е причината и каква е болницата.

Пишува: Црнобело

Нешто што на многумина им претставува проблем е секако храната и оброците кои им ги даваат на пациентите.

Секоја болница и држава има различна репутација кога станува збор за храната, па доколку некогаш сте се заинтересирале како изгледа храната во болниците низ светот, сега имате шанса да дознаете.

Жена која неодамна се породила во Јапонија споделила неколку оброци кои ѝ биле понудени за време на престојот во болницата.

Нејзините фотки вирално се проширија и според она што може да се забележи, секоја жена би посакала да се породи во Јапонија. Оброците се богати, енергетски, вкусни и необични.

Повеќето оброци се состојат од супа, а покрај тоа има и други главни јадења како риба (различни видови), тестенини со сос, пилешко месо, ориз и уште многу други јадења.

Секој оброк, исто така содржи и свежа салата, а понекогаш и по неколку парчиња овошје.
Германија:


Сиднеј, Австралија:Полска:Ричмонд, Канада:Шведска:Масачусетс, САДСеул:Малверн, Австралија:Јапонија:Дубаи:Малезија:

Париз, Франција:

Fish starter, chicken and courgette main, bread, and a slice of pie.

Малезија:Ченаи, Индија:

Британија:Норвешка:Јоханесбург, Јужна АфрикаТокио, ЈапонијаЈакарта, ИндонезијаЊујорк
No comments

Powered by Blogger.