Еминем му плесна во лице на Трамп

eminem-gettyimages-484684095-0.jpg
Пишува: Independent

Раперот Еминем предложи ултиматум до своите фанови - да го подржуваат него или Доналд Трамп - во рап видео кое беше објавено на BET наградите.

Во четириминутниот фристајл Еминем го отповика Американскиот претседател за проблемите вклучувајќи го неговото однесување кон Северна Кореја, неговата поддршка кон белите супермацисти и неговото твитање.

Снуп Дог го поддржа рапот и објави видео:

No comments

Powered by Blogger.