Антонио Бандерас веќе не е згоден заводник (фото)

Антонио Бандерас пред неколку дена беше забележан со избричена глава на снимањето на втората сезона на Genius.

Пишува: Точка

57-годишниот актер беше речиси непрепознатлив со ваков изглед, облечен во маица по кратки ракави и кратки шорцеви. Спротивно на овој изглед, ден потоа, тој беше забележан со сива долга перека.Досега можеби бевме навикнати да го гледаме актерот во улоги на згоден заводник и човек од акција, но сега тој има улога на Пабло Пикасо, па за таа цел се неговите промени во изгледот.Пикасо е подобро познат по негова ретка бела коса, но веројатно Бандерас го портретира неговиот живот во пораните години, со оглед на неговата густа перика.

Снимањето се одвива на плажа во Малага, Шпанија, па актерот е облечен во лежерна облека.

Погледнете како изгледа Антонио Бандерас во улога на Пабло Пикасо:

Transformation: The actor, 57, looked unrecognisable with his dyed locks as he chatted away happily to the crew between takesRelaxed look: The actor looked ready for a day at the beach in a breezy white linen shirt and white and black striped swimming shorts

Loving life: Smiling as he chatted to crew and cast members during filming, The Skin I Live In actor appeared to be in relaxed spirits

Loving life: Smiling as he chatted to crew and cast members during filming, The Skin I Live In actor appeared to be in relaxed spirits

Exploration: The second series of Genius will transport viewers back to the 20th Century art world as it charts the story of Pablo Picasso

Close to the role: It was no surprise Antonio was a natural choice for the part of Picasso as he was born in the Cubist's native hometown

Inspired: Of the part, the actor said: 'The life story of Pablo Picasso has long since fascinated me and I have so much respect for this man who also comes from my birthplace'

No comments

Powered by Blogger.