Какви мажи привлекувате според хороскопскиот знак?

Секоја жена има различен вкус и посебен тип на мажи кои ја привлекуваат. Но, истото важи и обратно. Постои и посебен тип на мажи кои таа ги привлекува.

Пишува: Црнобело

Најчесто велат дека спротивностите се привлекуваат, но не постои правило.

Некои хороскопски знаци привлекуваат мажи кои се нивна спротивност, а некои пак, привлекуваат мажи кои се исти како нив.

Во кој тип на жени припаѓате вие и какви мажи привлекувате според хороскопскиот знак?

Овен – некој кој е целосна спротивност

Жените во знакот на Овен имаат самодоверба и сакаат да доминираат во врската. Интересно е тоа што тие привлекуваат мажи кои не се толку страсни како мажите во овој знак кои секогаш размислуваат и анализираат. Но, токму поради тоа успеваат.

Бик – некој нестабилен

Жените во овој знак се далеку од едноставни, но тие исто така не сакаат компликации. Тие се одговорни и организирани, па не е ни чудно што привлекуваат мажи кои имаат потреба од хармонија и мир.

Близнаци – некој мистериозен и отворен за сè

Не постои хороскопски знак кој е понепредвидлив од Близнаците, а посебно жените. Тие може да бидат расположени и среќни во еден момент, а во другиот да им падне расположението. За да ги натераат да бидат постојано енергични, мажите кои сакаат жени-Близнаци се мистериозни, авантуристички и отворени за сè.

Рак – некој неочекуван

Жените во овој знак често се наоѓаат во чудни ситуации и создаваат пријателска зона со луѓето без да забележат. Овој хороскопски знак е нежен и грижлив, но не сите го ценат тоа. Затоа жените Ракови привлекуваат мажи кои изгледаат како да се целосно незаинтересирани за нив.

Лав – некој целосно посветен

Лавовите се многу среќни. Жените во овој знак секогаш привлекуваат мажи кои би направиле сè за девојката. Често жената Лав може да сака да ги успори работите, но тие успеваат да се справат и да надминат сè брзо бидејќи се силни.

Девица – некој на кој му е потребна помош и поправање

Како и со сè друго, Девиците жени сакаат да ги комплицираат работите наместо да ги поедностават. Тие често привлекуваат мажи кои имаат проблеми и им е потребно поправање, но тоа не им пречи. Девиците привлекуваат мажи кои сакаат да имаат некој кој ќе се грижи за нив и некој на кого можат да се посветат.

Вага – некој кој балансира помеѓу фактите и чувствата
Како хороскопски знак, Вагата не е многу балансирана личност, но со сигурност ѝ треба подобрување. Балансот кој им е потребен во животот го добиваат од друга страна и најчесто привлекуваат мажи кои балансираат помеѓу разумот и срцето.

Скорпија – некој кој ужива да биде сам

Скорпиите не би функционирале добро со некој кој сака да им го одзема целото слободно време. Тие сакаат да се дружат, но сакаат и време за себе. За среќа, привлекуваат мажи кои го ценат тоа и се независни сами по себе.

Стрелец – некој кој може да ги скроти

Жените Стрелци се диви и со авантуристички дух. Тие иако се активни и секогаш во движење, сепак привлекуваат мажи кои можат да ги скротат. Тие се предизвик за мажи кои ќе ги смират и со кои ќе можат да гледаат филмови цел викенд наместо да прават нешто авантуристичко. И тоа понекогаш може да биде проблем.

Јарец – некој кој ќе ги насмее

Жените во овој знак сакаат да контролираат сè и се многу добро организирани, но со сигурност им е потребно опуштање и авантура. Затоа тие претставуваат предизвик за мажите кои се природно смешни и „откачени“. Оваа комбинација најчесто функционира, но не секогаш.

Водолија – некој самобендисан

Водолиите се секогаш љубезни и сакаат секому да помогнат, па затоа често може да бидат „плен“ на нарцисоидните мажи, бидејќи ваквите типови на луѓе можат лесно да препознаат искрено добра личност.

Риби – некој кој има потреба од внимание

Единствената полоша работа од жена која пати за внимание е маж кој пати за внимание. Рибите не бараат внимание, напротив, тие се многу внимателни. Но затоа, тие привлекуваат мажи на кои им е потребно вниманието.
=

No comments

Powered by Blogger.