3-те појадоци кои ѝ помогнаа на Клое Кардашијан да ослабе

Понекогаш е тешко да го започнете денот со појадок, а уште потешко е тој да биде здрав и добро осмислен.

Пишува: Црнобело

Но, ако сакате да доживеете трансформација на телото каква што направи Клое Кардашијан, ќе мора да воведете строги правила.

Едно од тие правила е задолжителниот појадок.

Поточно, некој од овие 3 појадоци:

Омлет со спанаќ и пиперки

Прво го пропржувате зеленчукот 3 до 5 минути, па потоа ги додавате јајцата или само белките од јајцата.


Сладок појадок во чаша

За овој појадок треба да измешате павлака со ниска масленост, шумско овошје богато со антиоксиданси и да додадете малку овесни снегулки или семки по желба.


Тост со путер од кикирики и банана

Уште еден здрав појадок со минимално време за подготовка. Исечете една банана на кругови, и наредете ја на интегрално лепче премачкано со путер од кикирики.

No comments

Powered by Blogger.