20-годишна студентка по медицина од Индија ја понесе титулата Мис на светот

На гламурозниот избор за „Мис на светот“ кој се одржа во Кина, титулата ја понесе 20-годишната Мануши Чилар од Индија.

Пишува: Црнобело

Таа ги освои симпатиите на жирито со својата убавина, но докажа дека вистинските убавици немаат само убаво лице, туку и умна глава, со оглед на фактот што Мануши е идна докторка.

Исто така, е и професионална танчарка чија пасија се традиционалните индиски танци, а обожава и да слика.

20-godisna-studentka-po-medicina-od-Indija-ja-ponese-titulata-Mis-na-svetot (2).jpg
20-godisna-studentka-po-medicina-od-Indija-ja-ponese-titulata-Mis-na-svetot (4).jpg
Следејќи ги стапките на претходните победнички од својата матична држава, Пријанка Чопра и Ашварија Раи, Индија според бројот на добиени титули на изборот се изедначи со Венецуела. Двете најтрофејни држави имаат по 6 титули на светскиот избор за убавина.


Убавицата истакна дека победата ќе ја искористи за да отвори болници во рурални области, а на Твитер се заблагодари на поддршката, посветувајќи ѝ ја круната на својата земја, Индија.

"The happiest moment of my life was when they announced the winner is #India" -> https://t.co/Mc2mX5fAHT @feminamissindia pic.twitter.com/CfT0tw3r2y— Manushi Chhillar (@ManushiChhillar) November 20, 2017

Мануши беше крунисана од страна на минатогодишната победничка на изборот, Стефани Дел Вал од Порторико, со што финишираше 67-иот избор за Мис на светот.
20-godisna-studentka-po-medicina-od-Indija-ja-ponese-titulata-Mis-na-svetot (5).jpg
Што мислите за најубавата девојка на светот?


No comments

Powered by Blogger.