13 најнеуспешни восочни фигури во Мадам Тисо

Кога ќе се спомнат восочните фигури, прва асоцијација ви е некој од музеите Мадам Тисо низ светот.

Пишува: Црнобело

Вистина е дека во нив ќе најдете фантастични реплики на славните, меѓутоа, секој некогаш греши.

Ова се 13-те најнеуспешни восочни фигури некогаш изложени во Мадам Тисо:
Леонардо ди КаприоБијонсе


Уште еден неуспешен обид за копија на Бијонсе


Џорџ Клуни


Николас Кејџ


Мерилин Монро


Џастин Тимберлејк - од каде да почнеме?


Џастин Бибер


Џим Кери


Орландо Блум (кој повеќе личи на Џони Деп)


Џулија Робертс


Хари Потер


Селена Гомез

No comments

Powered by Blogger.