10 лоши стилски навики кои прават да изгледате како жена без вкус

Постојат мал милион на модни избори кои може да ги направите секојдневно, но тоа не значи дека сите се правилни и проверени.

Пишува: Црнобело

Овие 10 правила ќе ѝ помогнат на секоја жена да остави добар впечаток.

Па, ако не сакате да делувате како жена која нема вкус, гледајте да не ги повторите следниве грешки:

1. Избегнувајте балетанки во комбинација со деловните костими


2. Не ја влечете долгата маичка или блуза над фармерките. Истакнете го струкот.


3. Не носете огромна чанта за вечерните елегантни настани.


4. Избегнувајте кратки чизмички со кратки здолништа. Преферирајте салонки.


5. Не комбинирајте повеќе од едно широко парче облека.


6. Тексас шорцеви плус хулахопки – избришете ја оваа идеја од глава.


7. Здолништата со облик на балон не ѝ прилегаат на ниту една девојка. Заменете ги со тесни здолништа со колена.


8. Штиклите кои се очигледно неколку броја поголеми, па ги влечете, треба да ги фрлите.


9. Ролките визуелно ви ја скратуваат фигурата. Преферирајте џемпери со V отвор.


10. Ослободете се од фармерките со екстремно низок струк и оштетен материјал.М. Д. | Црнобело

No comments

Powered by Blogger.