10-те најсекси спотови во последниве 20 години

Многу често сите очекуваат дека видео спотот за некоја песна е дополнување на музиката и текстот.


Пишува: Црнобело

Но, понекогаш тие немаат никаква врска со тексот, туку само прикажуваат голотија со која привлекуваат внимание, бидејќи тоа е целта на шоубизнисот.

А, да бидеме реални, на многумина тоа воопшто не им пречи, бидејќи ѕвездите се прикажани во „најдобро“ издание.

Тие се провокативни, секси и најверојатно не би посакале да ги гледате додека сте на работа (бидејќи некои од нив воопшто не личат на музички спотови).

Погледнете кои се 10-те најсекси музички видеа во последниве 20 години:

Бијонсе – Partition

Бритни Спирс – Toxic

D'Angelo – Untitled (How Does It Feel)

Ферги - M.I.L.F.$

Џенифер Лопез и Иги Азалеа – BootyNelly – Hot in Herre

Ријана – S&M

Селена Гомез – Hands to Myself

Шакира и Ријана – Can’t Remember to Forget You

The Weeknd – Earned ItNo comments

Powered by Blogger.