Загина каскадерка на снимањето на „Deadpool 2“

Ryan Reynolds plays masked anti-hero Deadpool
Пишува: ТочкаКаскадерка загина на снимањето на вториот дел од филмот “Deadpool” во Ванкувер при изведување сцена со мотор.

Полицијата потврди дека станува збор за каскадерката Џои Харис, која имала 1.500 часа високопрофесионални каскадерски тренинзи.

Премиерата на “Deadpool 2” e закажана за јуни 2018, а главната улога ја толкува Рајан Рејнолдс.

Рејнолдс на својот твитер налог изрази длабоко сочуство за загубата на членот од екипата.

No comments

Powered by Blogger.