Сите гледале во нив: Мет Дејмон и неговата убава сопруга блескале на отворањето на Филмскиот фестивал во Венеција

Пишува: Точка

Славниот актер, кој го промовирал филмот "Downsizing", прошетал на црвениот тепих со својата поубава половина.

Филмскиот фестивал во Венеција бил отворен со промоција на филмот "Downsizing". Пред прикажувањето на ова остварување, актерите прошетале на црвениот тепих, а меѓу нив бил и Мет Дејмон.На славниот актер друштво му правела неговата сопруга Лусијана Баросо, која облекла елегантна црвена тоалета.Популарниот брачен пар, кој е во брак веќе 12 одини, блескал, а не можеле да побегнат од фоторепортерите.


No comments

Powered by Blogger.