ВИДЕО: Ураганот Ирма го „голтна“ океанот

ВИДЕО: Ураганот Ирма го „голтна“ океанот
Пишува: А1он


Разорната моќ на ураганот Ирма предизвика водата на брегот на Бахамите да се повлече многу повеќе од вообичаеното.

– Не можам да верувам. Ова е Лонг Ајленд на Бахамите, а водата од океанот исчезна, пишуваат локалните жители на социјалните мрежи.

Ураганот Ирма, кој го погоди островот во петокот беше толку силен што го промени изгледот на Лонг Ајленд.

Експертите веруваат дека во недела навечер нивото на водата, сепак, треба да се врати во нормала.No comments

Powered by Blogger.