Инспирација за шминкање - Топ мејкап стилови на Криси Тајген

Прекрасниот бронзен сјај е заштитниот знак на оваа беспрекорна убавица.



Криси Тајген се појави на насловната страница на магазинот Sports Illustrated во 2010 година и оттогаш е во фокусот на јавноста.

Моделот, кој е во брак со пејачот Џон Леџенд, е вистинска ѕвезда со јавните појавувања, искрените изјави и забавните Инстаграм објави.

Нејзиниот беспрекорен изглед секогаш го првлекува вниманието. Криси обожава природни тонови на шминка и кафени и руси нијанси на коса.

Ова се дел од нејзините најдобри појавувања досега:












No comments

Powered by Blogger.