Музиката не познава граници - 7 песни како резултат на Холивудски расправии

Пишува: Точка

Музичките кавги никогаш не завршуваат. Тие се можеби и најинтересни за публиката бидејќи се проследени со песни кои кријат скриени факти за нивните расправии и уште повеќе ги разгоруваат страстите.


Веќе една недела помина откако Тејлор Свифт ги нападна музичките листи со нејзиниот најнов сингл “Look what you made me do”, рушејќи рекорди. Како што е познато текстот на песната на Тејлор е посветен на караницата со Каније Вест и Кејти Пери. Тејлор е во музичка војна и со други познати ѕвезди, но најизбувливите караници беа со Каније и Кејти.

Во светот на музички Холивуд постојат многу песни кои биле напишани поради одредени расправии, прекинати пријателства, растурање на бенд групи и слично. Во прилог ви претставуваме 7 песни кои биле резултат на расправија:


1.Lynyrd Skynyrd vs. Neil Young - Sweet Home Alabama

2.Destiny’s Child vs. Destiny’s Child - Survivor
3.Prince vs. his bodyguard - Old Friends 4 Sale

4.Maria McKee vs. Benmnot Tench - A Good Heart & You Little Thief


5.Pete Doherty vs. Carl Barat - You Can’t Stand Me Now

6.Mariah Carey vs. Eminem - Obsessed

7.Robbie Williams vs. Take That - No Regrets

No comments

Powered by Blogger.