Дизајнерите и блогерките се согласија: Топ 5 трендови за есен 2017

Есенската сезона ќе биде одбележана од впечатливите детали, ретро дезени, како и вечно модерните високи чизми.На крајот на летото, модните блогерки и светските дизајнери се согласија за 5 трендови кои оваа есен 2017 ќе бидат на топ листата.

Иако секогаш треба да се држите со класиката, нивниот совет е да ја зачините со следниве 5 работи:

Одела во светли бои


Чанти околу струкот


Длабоки чизми


Кинески мотиви


Тренерки + штикли

No comments

Powered by Blogger.