12 филмови кои нетрпеливо ги очекуваме во есен 2017

Време е да се збогуваме со летните филмови и да ги дочекаме посериозните филмски наслови кои се најавени за есен 2017.Оваа есен на повидок се одлични филмски жанрови и дејствија, познати режисерски имиња, како и актерски екипи во неверојатни улоги.

Суперхерои, злодела, криминали, хорори, комедии и семејни драми се само дел од работите кои очекуваме да нè држат зад екраните и кино салите во ладните есенски денови.

Погледнете кои се најдобрите 10 филмови кои ќе излезат оваа есен и со нетрпение чекаме да ги изгледаме:

IT

8-ми септември
Blade Runner

8-ми октомври
The Mountain Between Us

6-ти октомври
Goodbye Christopher Robin

29-ти септември
Mother!

15-ти септември
The Snowman

20-ти октомври
The Killing of a Sacred Deer

27-ми октомври

Murder on the Orient Express

10-ти ноември

Call Me By Your Name

24-ти ноември

Wonder

17-ти ноември

A Bad Moms Christmas

3-ти ноември

Stronger

22-ри септември

No comments

Powered by Blogger.