Грешки што се памeтат: Најкатастрофалната шминка и фризура на славните

И славните прават утки кога станува збор за шминката и фризурата, само за разлика од нас, нивните утки се паметат бидејќи секогаш остануваат овековечени преку фотографии на интернет.

Пишува: ЦрноБело

Некои ангажирале погрешен шминкер, некои имале идеја која лошо ја реализирале, а некои како воопшто да не обрнале внимание како ќе се појават на одреден настан.

Од лошо обоена коса, па сé до шминка која ни малку не прилега на лицето, еве дел од најкатастрофалните изгледи на познатите:

Никол КидманДру БариморЏеси ЏејКели ОзборнКристина АгилераПамела Андерсон


Ники МинажМиша БартонКешаЕва Лонгорија


Лејди Гага


Шерон СтоунКристен СтјуартВикторија БекамЛиндзи ЛоханКим Кардашијан


No comments

Powered by Blogger.