Трамп и Макрон поставија рекорд во ракување

Пишува: Точка

Вчера во Париз се празнуваше најголемиот празник во Франција, 14 јули – денот на Бастиља.

Почесен гостин на церемонијата беше американскиот претседател Доналд Трамп. Тој заедно со претседателот на Франција, Емануел Макрон се ракуваа цели 29 секунди.

No comments

Powered by Blogger.