Роналдо доаѓа во Скопје


Иако беше најавувано дека најголемата ѕвезда на Реал Мадрид нема да дојде во Скопје, сепак Кристијано Роналдо ќе биде дел од „кралскиот тим“ на утрешниот УЕФА Супер куп натпревар против Манчестер Јунајтед.

Роналдо е во составот на Зинедин Зидан, кој утре ќе биде на арената „Филип Втори“, но засега не се знае дали ќе игра.

Роналдо, кој имаше продолжен одмор поради настапот на Португалија на Купот на Конфедерации, почна да тренира пред два дена, но сепак се најде во составот од 24 фудбалери, објавен денеска, со кои европскиот првак ќе допатува во Македонија.

Во составот се наоѓаат: Навас, Касилја, Лука - голмани; Карвахал, Валјеро, Рамос, Варан, Начо, Марсело, Тео, Ахраф - одбрана; Крос, Модриќ, Касемиро, Маркос, Асенсио, Иско, Ковачиќ, Себалос - среден ред; Кристијано Роналдо, Бејл, Бензема, Лукас, Мајорал - напад. Тренер: Зинедин Зидан.

No comments

Powered by Blogger.