Познати личности за кои не сте знаеле дека се роднини

Сите знаеме дека згодните Лиам и Крис Хемсворт се браќа или дека Кели Роуланд ѝ е братучетка на Бијонсе. Но, постојат познати личности кои се во роднинска врска, а не сме знаеле.Еве ја листата:
Мелиса Мекарти и Џени Мекарти (братучетки)


Том Круз и Вилијам Мапотер (братучеди)


Џулија Робертс и Ема Робертс (тетка и внука)


Николас Кејџ и Софија Копола (братучеди)


Реј Џеј и Бренди (брат и сестра)


Бренди и Снуп Дог (братучеди)


Ворен Бити и Ширли Меклејн (брат и сестра)


Мартин Шин, Чарли Шин и Емилио Естевез (татко и синови)


Стивен Спилберг и Џесика Кепшо (очув и ќерка)


Гај Ричи и Кејт Мидлтон (братучеди)


Хали Бери и Сара Пејлин (братучетки)

No comments

Powered by Blogger.