Апелацискиот суд Скопје денеска ќе одлучува за притворите за Груевски, Јанкулоска, Јанакиески...

Пишува:  МКД

Апелацискиот суд Скопје денеска на седум јавни седници ќе одлучува по жалбите на Специјалното јавно обвинителство по одбиените барања за притвор од првостепениот суд за обвинетите во случаите „Титаник“ и „Тендери“.

Во овие случаи обвинети се и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, Мартин Протоѓер, поранешен генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Кирил Божиновски, поранешниот генерален секретар на Владата...

No comments

Powered by Blogger.