УЕФА објави видео од Националната aрена “Филип Втори”

Пишува: Точка

На официјалната Фејсбук страна на УЕФА беше објавено интересно видео во кое може да се забележи изгледот на Националната aрена “Филип Втори” во Скопје.

Токму на оваа арена, вечерва со почеток од 20 часот и 45 минути ќе се одигра долгоочекуваниот натпревар помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, во рамки на европскиот Суперкуп.

Видеото со наслов “Night and Day” ја прикажува арената во осветлено и затемнето издание. Погледнете го видеото во продолжение:

No comments

Powered by Blogger.