Жена ги копира разголените аутфити на Ким Кардашијан: Успешно или не?

Да бидеме реални, ѕвездите знаат како да изгледаат совршено на фотографии ако го сакаат тоа и можат да ги изненадат фановите со нивниот изглед кога сакаат.

Пишува: ЦрноБело

Ким Кардашијан е исто така една од оние кои речиси секогаш изгледаат неверојатно, па дури и кога носи спортска облека и кога ќе излезе од дома „заборавајќи да стави облека на неа“ – таа изгледа совршено.

Една девојка решила да направи мал експеримент – Дали навистина само физичкиот изглед е пресуден за финалниот резултат?

За оваа креативна шега, таа одбрала 3 стајлинзи на Ким Кардашијан и се обидела да ги копира.

Но, тоа го направила на 2 начина - прво се сликала без да вложува многу напор во изгледот, без никакви додатоци, шминка или накит, а потоа, се фотографира со сличен аутфит, но на него додава накит, шминка, добро светло за фотографијата и се обидува подобро да ги комбинира парчињата.

Таа со ова се обидува да докаже дека се потребни само неколку чекори за од ужасен, да се постигне совршен изглед, само треба малку да се потрудите.

И, на крајот на денот, под целата наша облека, сепак лежи нашиот карактер, на кој не му се потребни никакви посебни осветлувања за да биде уникатен и неверојатен.

Погледнете го резултатот кој оваа девојка го постигна:

1.


2.


3.No comments

Powered by Blogger.