Голема железничка несреќа во Барселона: Повредени 48 лица, не се знае причината за несреќата

Пишува: Точка

Пет лица се тешко повредени, а вкупно 18 се префрлени во болница.

На железничката станица во Барселона дошло до судар на воз во кој биле повредени 48 лица.Според сегашните информации во несреќата нема загинати, а причината се уште е непозната, пренесуваат Reuters.

Пет лица се потешко повредени, а вкупно 18 се префрлени во болница, твитувал локален новинар.

Машиновозачот на возот кој, судејќи според фотографиите од местото на настанот се забил во столб, е еден од повредените.

Погледнете ги фотографиите и видеото:

  •  

No comments

Powered by Blogger.