Најдобро облечените мажи на Вимблдон 2017

Ако тенисот е првата најважна работа за турнирот „Вимблдон“, модата е несомнено втората.Турнирот кој постои од далечната 1877 година наложува строги правила за играчите кога станува збор за нивната облека на теренот – не смеат да носат ниедна друга боја, освен бела.

За гледачите на натпреварите не важи ова правило, но сепак Вимблдон се смета за настан на кој гостите се елегантни и софистицирани.

Погледнете некои од овогодишните модни изданија на познатите мажи кои се појавија во публиката:

Џејмс Мидлтон


Дејвид Бекам


Борис Бекер


Сол Кембел


Адам Пити


Џо Свош


Крис Робшо


Доминик Купер

najdobro-oblechenite-mazhi-na-vimbldon-2017-12.jpg

No comments

Powered by Blogger.