Ги засенил Путин, Трамп и Меланија: Ова е најслаткиот гостин на самитот Г20 и целосно го украл шоуто

ПИШУВА: ТОЧКА

Канадскиот премиер Џастин Трудо допатувал во Хамбург пред неколку дена, за да присуствува на самитот Г20, во друштво на својата сопруга Софи и 3-годишниот син Адријен.

Малиот Адријен го украл шоуто на своите родители, но и на останатите политичари, бидејќи сите очи гледале баш во него.

Тој излегол од авионот одејќи помеѓу своите родители, примил букет од домаќинот, а потоа гордо се прошетал на црвениот тепих.Адријен е најмладиот син на канадскиот премиер и со сопругата често го водат на јавни настапи.

  •  
  •  
  •  

No comments

Powered by Blogger.