За ZARA обожаватели: Инстаграм профили кои ќе ги обожавате

А, сигурни сме дека меѓу вас има многу такви - страствени и непоправливи зависнички од облека и повеќечасовен шопинг.Не е тајна дека жените ширум светот се опседнати со шпанскиот бренд Zara.

Многубројни се дамите, кои барем еднаш, своите последни пари ги потрошиле токму во продавницата на Zara, откажувајќи се од испивањето кафе, па дури и ручекот, само за ги зграбат фустанот или чевлите што им „фатиле“ око, пред некоја друга соперничка да им ги „украде“.

Ако се препознавте во описот, веројатно ви е позната зависноста, но и разочараноста кога омиленото парче ќе ви се распродаде пред нос, но и одлучноста таквата грешка никогаш повеќе да не ви се повтори.

Сепак, вашата опсесија не е ништо наспроти таа на личностите кои стојат зад мноштвото Инстаграм профили на Zara, а кои се направени само за да ја слават облеката на популарниот бренд за висока улична мода.

Во продолжение, ви ги издвојуваме четирите најдобри, на кои секојдневно може да пронајдете изобилство од стилски инспирации, како и први да видите што ново пристигнало на полиците во Zara.
Најмногу следбеници има @zara_daily, а ќе би стане јасно и зошто, после само еден преглед на овој Инстаграм профил.
Обожавателките на шпанскиот бренд, кои знаат каква „зависност“ тој може да предизвика кај жените, лесно ќе се поистоветат со профилот @zaraaddiction.
Профилот @thedevilwearszara, пак, иако е стар само неколку месеци, веќе има илјадници следбеници, што не е без причина.

А, за бескрајна стилска инспирација со парчињата од Zara, задолжително заследете го и Инстаграм профилот @zaramania.

Шопингхоличарки, вие сте на потег!

No comments

Powered by Blogger.