Samsung Galaxy J3 (17) Duos дојде во Европа порано одошто се очекувашеSamsung Galaxy J3 (2017) е достапен во САД уште од мај месец, а сега е достапен и во Австрија и некои други европски држави. Моделот со две СИМ картички беше планиран за август во Европа, но во некои европски земји пристигнува порано.

Samsung Galaxy J3 (2017)

Се уште немаме информации колку би чинел Galaxy J3 (2017) , но очекуваме да биде околу 200 евра, со оглед на неговата можност за две СИМ картички. Инаку, J3 (17) има 5-инчен PLS дисплеј со HD (720p) резолуција, 1.4GHz 4-јадрен Exynos 7570 процесор, 2GB RAM меморија и 16GB внатрешна меморија со можност за проширување.


Samsung Galaxy J3 (2017)

Има 13-мегапикселна задна камера и 5 мегапиксели предна камера. Samsung Galaxy J3 (2017) го има најновиот оперативен систем Android 7.0 Nougat и батерија со капацитет од 2,400 mAh.
Samsung Galaxy J3 (2017)
Samsung Galaxy J3 (2017)

No comments

Powered by Blogger.