Запознајте ја Зулејка Ривера, секси девојката од спотот на „Despacito“ (фото)

„Despacito“ е дефинитивно хитот број еден за ова лето. Ги сруши сите рекорди на слушаност, се врти на сите забави и сите радија низ светот, а спотот има преку 2 милијарди прегледи на Youtube.

Пишува: Црнобело

Во спотот, Луис Фонси и Деди Јенки се во друштво на атрактивна бринета која танцува и заведува со нејзиното згодно тело. Името на оваа девојка е Зулејка Ривера.

Зулејка има 29 години и потекнува од Порторико. Се занимава со манекенство, а исто така е водителка и танчерка.

Зулејка е во долгогодишна врска со кошаркарот Хозе Хуан Бареа со кој заедно го имаат петгодишниот син Себастијан. No comments

Powered by Blogger.