Првата снимка од ракувањето на Путин и Трамп: Вака изгледал историскиот момент

Пишува: Точка

Американскиот и рускиот претседател, Доналд Трамп и Владимир Путин, денес прв пат се сретнале во живо и се ракувале, на самитот Г20, кој се одржува во Хамбург, соопштиле од Кремљ.


"Тие се ракуваа и си кажаа еден на друг дека ќе се состанат одвоено нешто подоцна", рекол портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, пренесува AFP.

No comments

Powered by Blogger.